Stainless steel shaker - 4 mm perforation
Item no.:
13484
€11.90*
Content:
1 Piece
Prices incl. VAT plus
,
free shipping (DE) from €99**
Available
Delivery time: 3-6 Working days*
Only 6 left in stock
– additional quantities available
Product information "Stainless steel shaker - 4 mm perforation"
Height (cm): 9.5
Diameter (cm): 7
Volume (ml): 300
with polypropylene lid
Diameter (cm): 7
Volume (ml): 300
with polypropylene lid
The stainless steel shaker with mirror polishes finish is suitable for sprinkling powdered sugar, cocoa, and similar ingredients on desserts, waffles, and beverages. The lid fits perfectly thanks to its bayonet top and can be removed for filling. A plastic (PP) cover protects the contents from moisture and contamination when the shaker is not in use.
| Material: | Stainless steel |
|---|
Contacto
Contacto Bander GmbH
Gruitener Straße 1
40699 Erkrath
Germany
post [at] contacto.de
There aren't any asked questions yet.
Suggested Products
-
-
Salt Shakers / All-Purpose Shakers, Glass, Stainless Steel (12-pack)
Art-No. 14026Delivery time:3-6 Working days*€22.13incl. VAT, equals €18.60 plus VAT*€1.84 per 1 Piece -
Parmesan cheese shaker, stainless steel, 4mm holes - 7x10cm
Art-No. 13540Delivery time:3-6 Working days*€5.36incl. VAT, equals €4.50 plus VAT* -
Jug Terra Rustic Copper – 90 ml (12 pcs.)
Art-No. 12519Delivery time:10-18 Working days*€149.37incl. VAT, equals €125.52 plus VAT*€12.45 per 1 Piece -
Jug Roko Sand – 90 ml (12 pcs.)
Art-No. 12452Delivery time:10-18 Working days*€185.35incl. VAT, equals €155.76 plus VAT*€15.45 per 1 Piece -
Jug Terra Smoke Grey – 90 ml (12 pcs.)
Art-No. 12593Delivery time:10-18 Working days*€149.37incl. VAT, equals €125.52 plus VAT*€12.45 per 1 Piece -
Jug Terra Seafoam – 90 ml (12 pcs.)
Art-No. 12555Delivery time:10-18 Working days*€149.37incl. VAT, equals €125.52 plus VAT*€12.45 per 1 Piece -
Jug Terra Rose – 90 ml (12 pcs.)
Art-No. 12476Delivery time:10-18 Working days*€149.37incl. VAT, equals €125.52 plus VAT*€12.45 per 1 Piece -
Jug Terra Pearl – 90 ml (12 pcs.)
Art-No. 12430Delivery time:10-18 Working days*€149.37incl. VAT, equals €125.52 plus VAT*€12.45 per 1 Piece -
Jug Terra Matt Grey – 90 ml (12 pcs.)
Art-No. 12395Delivery time:10-18 Working days*€149.37incl. VAT, equals €125.52 plus VAT*€12.45 per 1 Piece -
Vinegar and Oil Cruet, Libbey - 118ml
Art-No. 1398E1Delivery time:3-6 Working days*€5.89incl. VAT, equals €4.95 plus VAT* -
Jug Terra Cinder Black - 90 ml (12 pcs.)
Art-No. 12348Delivery time:10-18 Working days*€149.37incl. VAT, equals €125.52 plus VAT*€12.45 per 1 Piece -
Salt shaker Terra Aqua Blue (6 pcs.)
Art-No. 12330Delivery time:10-18 Working days*€60.40incl. VAT, equals €50.76 plus VAT*€10.07 per 1 Piece -
Pepper shaker Terra Aqua Blue (6 pcs.)
Art-No. 12325Delivery time:10-18 Working days*€60.40incl. VAT, equals €50.76 plus VAT*€10.07 per 1 Piece -
Milk jug / cream jug, stainless steel, vintage, black - 150ml (12 pcs.)
Art-No. 11834Delivery time:10-18 Working days*€164.51incl. VAT, equals €138.24 plus VAT*€13.71 per 1 Piece -
Milk jug / cream jug, stainless steel, vintage, copper-colored - 150ml (12 pcs.)
Art-No. 11885Delivery time:10-18 Working days*€164.51incl. VAT, equals €138.24 plus VAT*€13.71 per 1 Piece
Customers also bought
-
Food labels, multilingual (500 pcs.)
Art-No. 13441Delivery time:3-6 Working days*€7.08incl. VAT, equals €5.95 plus VAT*€0.01 per 1 Piece -
Lychee Real - Lychee syrup (500ml)
Art-No. 8307Delivery time:3-6 Working days*€10.69incl. VAT, equals €9.99 plus VAT*€21.38 per 1 Liter -
Squeeze bottle, square, transparent polyethylene - 800 ml (3 pcs.)
Art-No. 13442Delivery time:3-6 Working days*€21.59incl. VAT, equals €18.14 plus VAT*€7.20 per 1 Piece -
iSi cream siphon "Gourmet Whip PLUS", stainless steel - 1,0l
Art-No. 2966-3Delivery time:3-6 Working days*Size: 1l€129.90incl. VAT, equals €109.16 plus VAT*